29 Mart 2016 Salı

Bitcoin Talk Forumu İmza Kampanyaları İle Kazanç Sağlama

Bitcoin Talk, Bitcoin'in geliştiricileri tarafından açılmış dünyanın en tanınan Bitcoin forumudur. Bu forumda Bitcoin ile ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz ve takıldığınız yerleri deneyimli kişilere sorabilirsiniz.


Bu forumda çok sevdiğim bir uygulama mevcut. Bu uygulama imza kampanyaları olarak geçiyor. Kısaca bu imza kampanyalarına katılarak imzanıza reklam alıyorsunuz ve attığınız her postta reklam verenler size belirledikleri miktarda Bitcoin veriyor. Post başı verilen Bitcoin miktarı kampanyadan kampanyaya ve forumdaki rakınıza göre değişiyor.

İmza kampanyaları ile Bitcoin kazanmaya başlamak için ilk olarak Bitcoin Talk'a üye olmanız lazım. Üye olduktan sonra eğer Bitcoin hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız ilk başta forumdaki konuları okuyarak bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğunuzda ister istemez post atmaya da başlayacaksınız.

İlk olarak forumdaki rank sistemini bilmekte fayda var. Buradan forumdaki ranklar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ranklar attığınız mesaj sayısına göre değil de activity'nize göre belirlenir. Activity hesaplama çok zahmetli bir iştir. Bu yüzden olsa gerek şöyle bir site yapmışlar. Bu siteden activity'niz, potansiyel activity'niz gibi şeyleri öğrenebilirsiniz. İlk üye olduğunuz zaman Brand New'sinizdir. 1 Post attığınız zaman 1 saat içinde 1 activity'niz olur ve Newbie olursunuz. Newbie'leri kabul eden sadece 1 tane imza kampanyası vardır ve o kampanyada haftada en az 20 post atmanızı ister. Eğer bitcoin hakkında fazla bilginiz yoksa bir süre sonra attığınız postların kalitesi düşecek ve bu durum saçma sapan postlar atmanıza neden olacaktır. Sonunda da büyük ihtimalle banlanacaksınız. Bu yüzden 4 veya hafta bekleyerek ve bu süre zarfında imzasız post atarak 30 activity'ye ulaşırsanız Jr. Member olursunuz. Jr. Member'ları kabul eden 3 veya 4 tane imza kampanyası vardır. Bu kampanyaları inceleyerek size en uygununu berlirleyip post atarak Bitcoin kazanmaya başlayabilirsiniz.

Jr. Member'ları kabul eden imza kampanyaları şunlar:
YoBit.net
777Coin
Secondstrade

Bu arada her imza kampanyası local forumları yani Türkçe forumdaki postlarınızı saymaz. Local forumlardaki postları sayanlar yukarıdakiler. Her imza kampanyasının kuralları farklıdır. Bunlar arasında 777Coin'i önermem. Çünkü haftada minimum 20 post atmanız lazım. Secondstrade'de ise 10 post. Hafatada 10 post atmak zor olmadığı için Secondstrade'ye de girebilirsiniz ama benim tercihim post sınırlaması olmadığı için YoBit.

Forum Rank Sistemi:
Brand New: 0 posts
Newbie: Activity: 1
Jr. Member: Activity: 30
Member: Activity: 60
Full Member: Activity: 120
Sr. Member: Activity: 240
Hero Member: Activity: 480

Post Başı Kazanç:
Brand New: 0
Newbie: 0.000045 BTC
Jr. Member: 0.00006-0.00007 BTC
Member: 0.00012-0.00014 BTC
Full Member: 0.00012-0.00037 BTC
Sr. Member: 0.00015-0.00042 BTC
Hero Member: 0.0002-0.00055
(Bu hesap sadece şuan alımların açık olduğu kampanyalar için geçerlidir. Daha fazla kazanmak mümkündür.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder